НАША ЦЕРКВА

Ми запрошуємо відвідати нашу церкву кожного, хто завітав на цей сайт. Нам буде приємно помолитися разом, вислухати питання і проблеми, які турбують нині майже кожного. По можливості, ми їм знайдемо  розв'язання разом. Головне - непохитно вірити, що рішення всіх проблем є у Христі Ісусі.

Наша церква є здатна вмістити усіх, хто шукає Бога, але, щоб знайти  Бога, треба спочатку знайти Церкву, якій він доручив будівництво Царства Божого. "Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою" - каже нам Господь, тож не отягаймося дати відповідь любові на голос Спасителя.

В ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Перед входом до нашої церкви був споруджений цього року і посвячений памʼятник, який нагадуватиме всім поколінням українців Ковентрі про страшні роки Голодомору. Символіка його проста: хрест, що возноситься до неба, і на ньому - здійнята до неба рука хлібороба, що за пʼять колосків був закатований нелюдським сталінським режимом. Той хлібороб то -  наша Україна, що її колись справедливо називали житницею Європи. 

Дорога до храму

Новий купол освячений

На урочисту подію святкування парохіяльного празника в день св. ріноап. князя Володимира прибув преосвященний владика Гліб (Лончина), єпарх Української Церкви у Великій Британії. По закінченню Служби Божої він освятив новий купол церкви, який, разом з хрестом св. Володимира, невдовзі увінчає її верхівку .

ГАРНІЙ ЦЕРКВІ - ГАРНИЙ КУПОЛ

В нашій церковній Громаді - велика новина. На зібранні Ради церкви ухвалили будувати над церквою купол (баню). Прикмета християнських церков - куполи. Вони мають символічне значення. Крім того, що вони увінчують церкву хрестом, вони символізують духовну суть. Один великий купол прообразує Христа. Якщо є чотири менших довкола, то це - прообраз чотирьох євангелістів. Якщо церква має 12 менших куполів, то вони прообразують 12 апостолів.

Довгий час наша церква не мала купола. На це було декілька причин. Головна з них - план побудови нової церкви, якої проект уже був у розробці. Це мала бути типова гуцульська церква, зроблена цілковито з дерева. Такий собі шедевр теслярського мистецтва, зроблений без єдиного цвяха. Плекаючи надії, зв'язані з новою церквою, в стару споруду не хотіли вкладати кошти. Нову церкву не вдалося спорудити. Ось так наша церква залишилася "обезглавленою". Натомість тепер, коли бажання будувати нову церкву вже немає, ми прийшли до згоди, що наша святиня потребує викінчення. Це будуть нові хрести і купол, які будем просити посвятити нам нашого архиєрея, владику Гліба.  Форма купола церкви буде  нагадувати купол кивота, який знаходиться на престолі.

Символ перемоги над смертю

Перед днем Воскресіння Господнього на нашій церкві було встановлено перший новий (Володимирський) хрест з тризубом. Значення тризуба в свідомості українського народу потрійне. Тризуб є символом державної влади, тобто державним гербом, знаком національним і знаком релігійним. 19 лютого 1992 року було затверджено Малий Державний герб України. Центральною геральдичною фігурою герба є Тризуб Володимира І Святого, великого князя київського, володаря Русі. Оскільки покровителем нашої церкви є св. Волдимир Великий, то були виготовлені хрести подібно тим, які колись були на його печатці.

Після воздвигнення всіх трьох хрестів і бані над церквою, на свято св. Володимира (27 липня) наш єпископ, владика Гліб освятить їх.