Про Ковентрі, взагалі, кинувши оком новоприбулого жителя якого-небудь мегаполіса, можна було б сказати: розлоге містечко з маленьким містом посередині. Хай не ображаються туземні жителі, але воно так є, бо на материку міста ростуть переважно у висоту, а Ковентрі, натомість, росте в ширину. І хоч це не дуже маленьке місто (щось трохи більше 300 000 жителів), але воно справляє враження провінціального містечка, де всі знають всіх. Парадокс: в Ковентрі можна і, водночас, не можна загубитись. В центрі міста не загубишся, бо його перейдеш з кінця в кінець за 5 хвилин; зате як вийдеш за центр, то обов'язково загубишся в тисячах однакових, як дві краплі води, вулиць.

Релігійний символ

Головним символом Ковентрі є Катедра святого Михаїла, яку бомбардувальники німецького Люфтвафе знищили 12 листопада 1940 року. В той час це квітуче розвинуте індустріальне місто зазнало нищівного і непоправного бомбового удару, який різко повернув долю міста на більш спокійні периферійні рейки. На світлині прем'єр міністр Вінстон Черчілль, у вересні 1941 року, оглядає зруйновану  Катедру. Її так і не було відновлено, а побіч неї постала нова англіканська Катедра з тією ж назвою. Ковентрі вважають містом "трьох шпилів":  уцілілий шпиль зруйнованої Катедри св. Михаїла, шпиль Церкви Спасителя і шпиль костелу Пресвятої Тройці.

Історичний символ

Цікавим історичним символом міста Ковентрі стала Леді Годайва - простоволоса, ціловито гола жінка, що гарцює, возсідаючи на коні. Згідно легенди 11 століття ця гран-дама спротивилася своєму чоловікові, графові Леофрікові, який наклав на небагатих жителів міста непомірні податки. Леді Годайва пристала на пропозицію захмелівшого від вина чоловіка - проїхати голою по місту, якщо він зменшить податки. Вона сіла на коня, прикрившись своїм довгим волоссям. Жителям було наказано відвернутися, але один чоловік підглянув, і як стверджують, одразу осліп. Так родився вислів Peeping Tom (Том підглядач). В центрі Ковентрі в пам'ять про ту подію встановлений прекрасний пам'ятник, а направо від нього - великий механічний годинник, з якого кожної години виїздить набагато менш симпатична Годайва і висовується з вікна вже зовсім потворний Voyeur Том з лупатими очима, який за нею підглядає.   

Арт-символ

Символом музичної культури став для міста Ковентрі відомий в цілому світі український оперний співак Павло Гунька. Його могутній бас-баритон стрясав стіни найвідоміших оперних театрів світу ;-). Він є ініціатором і промотором створення повної колекції українського класичного співу: The Ukrainian Art Song Project. Українська телевізійна компанія "Контакт", що є в Канаді, нещодавно представила інтерв'ю, в якому пан Гунька докладно оповідає про свій проект популяризації українського класичного співу і ділиться планами на майбутнє.

Тех - символ

Text