ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СВЯЩЕНИК В М. КОВЕНТРІ

Перші повоєнні (ІІ Світової Війни) біженці з України, які опинилися в Німеччині і Австрії,  і військовополонені з таборів, розташованих на території Італії, прибули у Велику Британію в 1947 році. Вже в 1949 році, після масового прибуття українських переселенців, їх було нараховано більше 30 тисяч. Церковні провідники одразу зайнялись організацією душпастирської опіки для новоприбулих.

Першим українським парохом для українців в Місті Ковентрі став

отець Емануїл Кордуба (Emmanuel Korduba)

Роки служіння: 1948 - 1950

На світлині - одне з перших богослужень, які відбувалися просто неба, оскільки своєї церкви в той час ще не було. Треба було неабиякої сміливості, терпеливості і віри мати священику, щоб починати все з практично нуля, підтримуючи всіляко своїх парохіян, які опинилися в чужій, незнайомій країні. Зауважмо, як побожний чоловік, прислуговуючи при вівтарі, стає живою опорою для Євангелія. Це - символ того, як першоприбулі українці спомагали нашу Церкву, яка народжувалась на цих теренах.

О. ПЕТРО ЛІСОВСЬКИЙ

Історія світу вчить, що все те що вже було, колись повторюється. В це можна повірити, бо 50 років раніше, перед нинішнім парохом, отцем Олександром Лісовським, в цій парохії служив всечесніший отець Петро Лісовський. Роки його служіння не вдалося ще дослідити точно, але точним є факт, що в 1959 році Rev. Peter Lisowski вже служив в Саскачеванській єпархії в Канаді.

О. ДОКТОР ВОЛОДИМИР ДЗЬОБА

Естафету душпастирства у о. Петра Лісовського перейняв отець Володимир Дзьоба.  Отець Дзьоба народився 24 грудня 1913 року в селі Переволока, Бучацького повіту. Богословські студії закінчив у у Римі, де здобув науковий ступінь доктора богослів'я і зробив також ліцензіат зі Святого Письма. Був рукоположений на священика 13 грудня 1941 року.

 В повоєнних роках обслуговував табори біженців в Італії, а також табор військовополонених Української Дивізії "Галичина" в Ріміні, з якими і прибув до Англії в червні 1947 року.

В Англії душпастирював в окрузі Лондону, в Манчестері (де придбав церкву в 1954 році), в Східній Англії і Валії, а від 1963 року в м. Ковентрі і по різних осередках в Мідландс. Він був членом Єпископської Консисторії, Почесним Радником Апостольського Екзархату і співредактором журналу "Наша Церква".

Улюбленим його зайняттям був переклад Святого Письма. Йому належить популярний переклад "Книги Йова", "Еклезіаст", "Книги Товита" і "Псалмів". В Ковентрі придбав гарну плебанію, яка прилягає до церковної ділянки.

Отець Володимир Дзьоба упокоївся в Бозі дня 6 березня 1969 року. Похований на цвинтарі St Paul, в місті Ковентрі.

МИТРОФОРНИЙ ПРОТОІЄРЕЙ МИКОЛА МАТИЧАК

Митрофорний протоієрей Микола Матичак був одним з найбільш активних душпастирів на теренах Великої Британії. Перебуваючи в основній парохії в Ковентрі, він служив також в Бірмінгемі, Сток-он-Тренті і Вольвергамптоні. Для українських священиків в 50-ті роки було широке поле діяльності. В той час у Великій Британії нараховувалося близько 35000 українців, з яких майже 25000 греко-католиків. Діяльність митр. прот. Матичака припала на період активних патріархальних змагань, в яких він прийняв участь. Спочив у Бозі в 2001 році.

ОТЕЦЬ ІГОР ХМУРИК

Text

ОТЕЦЬ БЕДРІЙ

Text